Takmer neobmedzený potenciál psychológie dokáže zvýšiť účinnosť vašej prezentácie o 10, 20, 30 aj viac percent

Milí čitatelia,

aj vy neznášate rady, ktoré nefungujú?

Predtým, ako vám povieme, aké výhody psychológia poskytuje, povedzme si, prečo by ste nás mali počúvať, hoci na Slovensku je niekoľko desiatok firiem, ktoré školia prezentačné zručnosti.

V súčasnosti na Slovenskom trhu existuje niekoľko desiatok firiem, ktoré ponúkajú prezentačné kurzy.

Dokonca vám môžeme povedať, že na slovenskom trhu v kníhkupectvách nájdete na túto tému hneď 39 kníh.

Z tohto počtu kníh by som vám odporučil asi tak štyri, z ktorých by ste sa veľa naučili. Kam nám vedomosti siahajú, len tieto štyri konkrétnejšie hovoria o tom, ako sa môžete stať lepším rečníkom. Nenašli sme zatiaľ nikoho, kto by sa zameriaval na používanie psychologických princípov ovplyvňovania v prezentáciách.

Psychológia je zaujímavou témou, pretože ľudská myseľ a správanie je fascinujúce. Úžasné na tom je, že pri prezentovaní komunikujete s ľudskými bytosťami a práve psychológia vám umožňuje nahliadnuť do myslí svojich divákov. Lepšie im porozumiete a dáva vám účinné nástroje, ako ich presvedčiť.

Poznanie dôvodov, prečo ľudia konajú tak alebo onak, robí zo psychológie zaujímavý predmet skúmania. A čo viac, účinný nástroj ovplyvňovania.

A to je presne to, čo rečník potrebuje.

Ale to nie je všetko.

Ak sa na to pozrieme zo širšieho hľadiska, tak ľudia na Slovensku sa o psychológiu veľmi nezaujímajú. To je bod, kde väčšina ľudí robí chybu.

Keď si uvedomíte, koľko Slovensko investuje do vedy a výskumu, tak zistíte, že to bolo 0,48% HDP v roku 2009 a v roku 2012 to bolo 0,63% HDP. Pre porovnanie, priemer EÚ bol 1,9% HDP na rok 2009. Ale dosť bolo nudných faktov. Čo to pre vás znamená ? Väčšina Slovákov o povahe psychológie netuší, keďže na Slovensku je výskumov minimum.

Určite si poviete, že je to fajn, ale kde máte zobrať čas na to, aby ste takéto výskumy hľadali, analyzovali a zisťovali, ako ich použiť?

Stačí ak si nájdete pár minút na prečítanie našich blogov. Ušetríte tak hodiny, niekedy aj dni študovania rôznych výskumov a kníh a následne ich pochopením a využitím v praxi. Prečo si to ale neuľahčiť? Teraz viete kde a ako.

Objavte tipy, ktoré vám neprezradia ani experti
Začnite ZDARMA odoberať praktické tipy a dostanete aj EKNIHU AKO BONUS.